A. Nattini iliustracijų parodos „Įstabusis pragaras“ atidarymas

Minint Dantės Aligjerio 700-ąsias mirties metines Vilniaus universiteto biblioteka, bendradarbiaudama su Italų kultūros institutu, Baltojoje salėje atidarė italų dailininko Amos Nattini iliustracijų parodą „Įstabusis pragaras“.

Šiai parodai pradžią davė prieš dvejus metus Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerijos bibliotekoje aptiktas vienas iš sunumeruotų tūkstančio Dantės „Pragaro“ bandomojo leidimo egzempliorių. Šį monumentalų leidinį sukūrė ir iliustravo dailininkas Amos Nattinis (1892-1985), išgarsėjęs dėl savo iliustracijų Dantės poemai ir ištisus dvidešimt metų paskyręs šiam tikslui.

Leidinį sudaro 17 pirmųjų „Pragaro“ giesmių (XI giesmė neiliustruota), kiekviena jų kalkografijos technika atspausdinta dviejuose grynojo skudurinio Fabriano popieriaus lakštuose (aukštos kokybės popierius šiame Itaijos mieste gaminamas nuo XIII a. iki šių laikų). Pristatyti atvaizdai iš leidinio egzemplioriaus, kurį dailininkas padovanojo  tuometiniam Italijos Užsienio reikalų ministrui Dino Grandi 1927 metų pavasarį.