iNaturalist: kaip pažįstant gamtą prisidėti prie mokslinių atradimų?

Kiekvienais metais balandžio mėnuo pasaulyje minimas kaip Pasaulinis piliečių mokslo mėnuo. Siekdama praktiškai prisidėti prie Piliečių mokslo veiklų skatinimo VU biblioteka kvietė dalyvauti renginyje „iNaturalist: kaip pažįstant gamtą prisidėti prie mokslinių atradimų?“. Piliečių mokslo platforma „iNaturalist“ – puikus pavyzdys, kaip visuomenė gali padėti mokslininkams rinkti duomenis apie gamtą, tokiu būdu prisidedant prie biologinės įvairovės mokslinių tyrimų. Taip pat tai yra naudingas gamtos pažinimo įrankis, kuris praplečia gamtos mylėtojų žinias apie juos supančias gyvūnų, augalų ir grybų rūšis.

Kaip naudotis „iNaturalist“ supažindino gamtininkas Tomas Pocius, o po trumpo pasivaikščiojimo Saulėtekio apylinkėse dalyviai ne tik išmoko atpažinti įdomiausius miestų parkuose aptinkamus gyvūnus ir augalus, bet ir įsitraukė į azartą keliančias nacionalines varžybas – kas gamtoje suras daugiausia rūšių.