„770 metų Mindaugo karūnos papėdėje“ – istorinė konferencija Raseiniuose

2023 metais Raseiniai minėjo 770-ąsias miesto įkūrimo metines ir ta proga paprašė VU bibliotekos atvežti ir parodyti senuosius bibliotekoje saugomus dokumentus, liudijančius ilgą ir garbingą Raseinių ir jo apylinkių istoriją.

Liepos 4 d. Konferencijos „770 metų Mindaugo karūnos papėdėje“ metu Paulius Bagočiūnas pristatė vienos dienos parodą, kurią raseiniškiai pavadino „vyšnaite ant miesto gimtadienio torto“. Saldžiausia „vyšnaite“ tapo Žemaičių žemės teismo aktų 1595 metų knyga – pagrindinis tuomečių Raseinių, Žemaitijos sostinės, istorijos dokumentas.

Taip pat buvo eksponuojama vyskupo Motiejaus Valančiaus laiškas dominikonams, Tado Daugirdo archeologinės ekspedicijos prie Betygalos piliakalnio stebėjimai, Vytauto ir Jono Juškų užrašytos dainos iš Raseinių apskrities parapijų, Kazimiero Semenavičiaus knyga „Didysis artilerijos menas“ (gali būti, kad autorius kilęs nuo Raseinių) ir kiti dokumentai.